ATRAKCJE!

Miasto Tarnowskie Góry słynie z wielu atrakcji. Oto niektóre z nich:

Zabytkowa Kopalnia Srebra

kopalnia

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach to jedyna w Polsce podziemna trasa turystyczna umożliwiająca zwiedzanie podziemi dawnej kopalni kruszców srebronośnych, założonej w triasowych dolomitach i wapieniach. Zabytkowa Kopalnia Srebra jest jedną z czterech Gwiazd Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Od 2014 roku Kopalnia dołączyła do Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH) jako tak zwany Punkt Kotwiczny.

via Wikipedia

Więcej na www.kopalniasrebra.pl

Sztolnia Czarnego Pstrąga

sztolnia

"600-metrowy fragment najdłuższej w rejonie Tarnowskich Gór sztolni odwadniającej zw. Głęboką Sztolnią Fryderyk, należącej do założonej w 1784 roku państwowej kopalni rudy ołowiowo-srebrowej Fryderyk. Trasa turystyczna znajduje się pomiędzy szybami Ewa (1826, głębokość 20 m) i Sylwester (1828, głębokość 30 m). Podczas wycieczki, która odbywa się łodziami, można obserwować niewielkie, tworzące się współcześnie stalaktyty i oryginalne partie chodnika sztolniowego wykutego w skale dolomitowej."

via Wikipedia

Więcej na www.kopalniasrebra.pl/sztolnia/sztolnia.php

Pałac w Rybnej

pałac

"Wybudowany w stylu późnobarokowym na co wskazuje wysoki mansardowy dach oraz klasycystycznym (elewacja frontowa z wysuniętym ryzalitem i trójkątnym naczółkiem). Pałac jest otoczony parkiem z kamiennymi zabudowaniami gospodarczymi oraz kilkusetletnimi dębami stanowiącymi pomniki przyrody. Pałac w Rybnej prowadzi działalność kulturalną – w szczególności organizując koncerty muzyki poważnej oraz wystawy i spotkania z twórcami."

via Wikipedia

Więcej na www.palacrybna.pl

Pałac Kawalera w Świerklańcu

palac

"Pałac Kawalera został wybudowany w latach 1903-1906 w stylu francuskiego neobaroku pałac w Świerklańcu. Obiekt w stylu francuskiego neobaroku został zaprojektowany przez Ernesta von Ihne. Wewnątrz znajdowały się amerykańskie wanny Royal, podłogi z dębowego parkietu, posadzki z marmuru, oraz doskonale działające centralne ogrzewanie. Na frontonie pałacu wyryto napis: "Memento vivere" (Pamiętaj o życiu). Rezydencję rodu Henckel von Donnersmarck otacza 185-hektarowy park w stylu francuskim, którego powierzchnia całkowita wynosi 180 hektarów."

via Wikipedia

Więcej na www.palackawalera.com/pl/park-w-swierklancu/

Zalew Chechło-Nakło

zalew

"Sztuczny zbiornik wodny położony w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim, na terenie gminy Świerklaniec. Jezioro pełni funkcje rekreacyjne. Wokół zalewu znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe i kempingi, wypożyczalnie kajaków, łodzi, rowerów wodnych, trasy spacerowe. Jezioro charakteryzuje się piaszczystymi plażami. Linie brzegową tworzą piaski, trawy i trzcinowiska. Wzdłuż jeziora znajduje się dróżka asfaltowa. Wokół jeziora rozpościerają się sosnowe i mieszane lasy o pow. ok. 300 h."

via Wikipedia

Więcej na www.zalew-chechlo.jcom.pl

Park Wodny

park wodny

Pierwszy na Śląsku o łącznej powierzchni 9 tys. m2. Wśród atrakcji znajdują się m.in. sauna, siłownia, masaże, fitness, nauka pływania i zajęcia w wodzie, strzelnica, jaskinia solna, solarium, gastronomia, kioski ze sprzętem sportowym, sztuczne lodowisko oraz skate park. W sąsiedztwie znajduje się również hala sportowa.

Więcej na www.parkwodny.com.pl

Przyjmujemy płatność kartą

Partnerzy